Wiadomości z tagiem Zwolnienia  RSS
Dobra zmiana w budżetówce: Urzędnicy i nauczyciele w obawie przez zwolnieniem zapisują się do związków

Dodano: 27.07.2017 7:57 | 22 odsłon | 0 komentarzy

Coraz więcej pracowników budżetówki, w tym urzędników, z obawy przed zwolnieniem zapisuje się do związków zawodowych. Ze względu na reformę oświatową podobne decyzje podejmują nauczyciele

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Dostarczenie zwolnienia lekarskiego do pracodawcy - zmiany od 2018 r.

Dodano: 26.07.2017 10:32 | 46 odsłon | 0 komentarzy

Od 1 lipca 2018 r. będzie istniał obowiązek wystawiania zwolnień lekarskich w formie elektronicznej. Nowe rozwiązanie ułatwi pracownikom dostarczanie zwolnienia lekarskiego do pracodawcy, bowiem natychmiast po wprowadzeniu zwolnienia w systemie, trafi ono do ZUS i będzie widoczne dla pracodawcy.

Źródło: kadry.infor.pl

Ulga meldunkowa - RPO o problemach podatkowych

Dodano: 25.07.2017 0:27 | 58 odsłon | 0 komentarzy

Sytuacja podatkowa tzw. ofiar ulgi meldunkowej budzi wątpliwości, a organy podatkowe w tych przypadkach kwestionują prawo do zwolnienia i domagają się zapłacenia zaległego podatku - informuje dr Adam Bodnar. Zdaniem rzecznika praw obywatelskich, Ministerstwo Finansów powinno zająć stanowisko i rozważyć, czy byłaby możliwa zmiana podejścia organów.

Źródło: www.podatki.biz

PKPiR. Możliwe zwolnienie z obowiązku prowadzenia księgi

Dodano: 19.07.2017 11:06 | 81 odsłon | 0 komentarzy

Prowadzący działalność gospodarczą i rozliczający podatek dochodowy według zasad ogólnych ma obowiązek ewidencjonowania wszystkich transakcji w podatkowej księdze przychodów i rozchodów. Warto jednak pamiętać, że w niektórych przypadkach można skorzystać ze zwolnienia. Naczelnik urzędu skarbowego może zwolnić podatnika z obowiązku prowadzenia PKPiR.

Źródło: www.podatki.biz

Podnajem lokalu użytkowego a prawo do zwolnienia podmiotowego VAT

Dodano: 19.07.2017 11:01 | 25 odsłon | 0 komentarzy

Pytanie: Wnioskodawczyni, jej mąż oraz teść są współwłaścicielami lokalu użytkowego. Na mocy porozumienia lokal pozostaje bezpłatnie do wyłącznej dyspozycji Wnioskodawczyni. W lokalu tym Wnioskodawczyni prowadzi działalność. Wnioskodawczyni ma zamiar podnająć jego część innemu przedsiębiorcy. Czy z uwagi na fakt, że wartość sprzedaży dokonanej przez Wnioskodawczynię nie przekroczyła w 2016 r. 200 tyś. zł netto, czynszu z podnajmu powinien zostać opodatkowany VAT?

Źródło: www.podatki.biz

Coraz mniej pracy w bankach - chociaż ofert nie brakuje

Dodano: 19.07.2017 7:00 | 21 odsłon | 0 komentarzy


W ciągu ostatnich trzech lat przez polski sektor bankowy przetoczyło się kilka głośnych fuzji. Zmiany właścicielskie nie pozostały bez wpływu na poziom zatrudnienia. Jak wynika z danych PRNews.pl, od początku 2014 roku liczba etatów w bankach stopniała o ponad 7 tys. Zwolnienia grupowe prowadziły m.in. PKO BP, BGŻ BNP Paribas, Alior Bank i Raiffeisen.

Źródło: www.bankier.pl

NSA. Współwłasność gruntów rolnych nie wyklucza zwolnienia z PIT

Dodano: 17.07.2017 11:03 | 18 odsłon | 0 komentarzy

Z uzasadnienia: Ograniczenie się przez organ do wykładni literalnej art. 21 ust. 1 pkt 28 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych prowadziłoby do niedających się zaakceptować wniosków, także z perspektywy konstytucyjnie chronionych wartości. Nie sposób dopatrzyć się jakiegokolwiek uzasadnienia aksjologicznego, które nakazywałoby tak zasadnicze zróżnicowanie konsekwencji prawnych (zwolnienie od opodatkowania, bądź jego brak), w zależności od tego, czy przedmiotem sprzedaży jest własność nieruchomości, czy też przy istnieniu współwłasności po stronie zbywców lub nabywców - przedmiotem tym są udziały we współwłasności nieruchomości.

Źródło: www.podatki.biz

Sprzedaż nieruchomości. Zabudowa wnęki jako wydatek na cel mieszkaniowy

Dodano: 17.07.2017 11:00 | 19 odsłon | 0 komentarzy

Pytanie podatnika: Wnioskodawczyni dokonała zabudowy wnęki przedpokojowej uważając, że ten zakup mieści się w wydatkach poniesionych na własne cele mieszkaniowe zgodnie z art. 21 ust. 25 pkt 1 ustawy o PIT. Zabudowa ta jest zamontowana na stałe do ściany i składa się z jednej ścianki, pary drzwi i listwy. Pozostałą część zabudowy stanowi ściana. Czy zasadne jest w tym przypadku zastosowanie zwolnienia podatkowego?

Źródło: www.podatki.biz

Brak wyplaty

Dodano: 11.07.2017 23:21 | 55 odsłon | 0 komentarzy

Witam, wczoraj tj.10go dostalam maila od mojego pracodawcy pana wlocha, ze w zwiazku z tym, ze sprawdzana bedzie waznosc mojego zwolnienia lekarskiego, nie dostane wyplaty. Czy to jest dobre zachowanie? tzn czy mozna informowac o tym w dniu wyplaty, kiedy czlowiek czeka na pieniadze? Myslalam ze pieniadze powinny byc wyplacone mimo wszytsko a dopiero kiedy zdecyduje sie niewaznosc zwolnienia, chory powinien oddac pieniadze. Mowie tak, poniewaz nie boje sie o wynik tego ustalania, pisze to po to bo jestem zwyklym czlowiekiem, nie mam oszczednosci i te pieniadze sa mi bardzo potrzebne...

Źródło: forum.gazeta.pl

Starsze wiadomości »
reklama